ÇOCUĞUN KEŞFİ ANAOKULU   BUCA - İZMİR:

ÇOCUĞUN KEŞFİ ANAOKULU   BUCA
Adres : Erdem Cad. No: 126 Buca / İZMİR
Telefon : 0537 250 09 60
E-mail : info@cocugunkesfi.com

 

 

HAKKIMIZDA

Biz Çocuğun Keşfi Anaokulu olarak Montessori felsefesini kendi felsefemiz kabul ederek yola çıktık. Eğitimin temel amacının çocuğun içinde var olan bu potansiyelin en yüksek seviyesine ulaşmak olduğuna inanıyoruz. Bizim rolümüz bireyin hayatının inşa edildiği 3-6 yaş arası dönemde karma yaş grubu ile hazırlanmış sınıflarımızda bu felsefe ile eğitim vermektir. Çocuğun ihtiyacı olan öğrenme ortamının hazırlanması, Montessori eğitimi almış alanında uzman kadromuzla çocuklara rehberlik edilmesi ve çocuğun gözlenmesine göre eğitimimizin sürekli geliştirmesi bizim hedeflerimiz arasındadır. 

Çocuğun Keşfi Anaokulu olarak, çocuğun doğal öğrenme sürecinin bilincinde eğitim vermekteyiz. Çocuğun araştırmasını, sorgulamasını, kendi kendini denemesini, içindekini dış dünyaya yansıtmasını sağlayan, özgüvenini ve öğrenme arzusunu geliştiren Montessori metodunu kullanmaktayız. 

Kurum olarak, eğitimcilerimiz ile birlikte öğrencilerimizi ve onların ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak  ve Montessori felsefesinin de gerektirdiği nitelikleri koruyarak yeni nesiller yetiştirmeyi amaçlıyoruz.

 

 

 


 

 
BUCA ÇOCUĞUN KEŞFİ ANAOKULU - İZMİR